Kodėl verta pradėti savo verslą
Turbūt kiekvienas yra bent kartą susimąstęs, kaip šaunu būtų įsteigti savo įmonę, būti pačiam sau bosu ir uždirbti daug pinigų. Gaila, tačiau viskas nėra taip paprasta – įmonių steigimas ir verslas yra ganėtinai sudėtingas, tam prireiks daug laiko ir pastangų. Žinoma, rezultatai taip pat gali būti labai geri, todėl stengtis tikrai verta.
Jei jau turite verslo idėją, reikėtų pasirūpinti teisiniais reikalais ir susidaryti verslo planą. Nors kai kurie žmonės į tai žiūri skeptiškai, tačiau verslo planas yra labai svarbus – kuo jis išsamesnis, tuo ateityje jums bus lengviau spręsti iškilusias problemas ar pasirinkti tolimesnę verslo vystymo kryptį. Pats įmonių steigimas yra daugiau biurokratija ir buhalterija, nei verslas, todėl šiuos reikalus patartume patikėti profesionalams. Žinoma, prieš tai reikėtų su tais pačiais profesionalais pasikonsultuoti ir apie tai, kokią įmonės formą registruoti būtų protingiausia. Lietuvoje jų gyva galybė – uždaroji akcinė bendrovė, individuali įmonė, mažoji bendrija ir taip toliau. Kiekvieną iš šių įmonių teisinių formų turi savų privalumų ir minusų, tada pasirinkimas priklausys nuo jūsų konkrečios situacijos.
Kai jau būsite įsteigęs įmonę ir startuosite su verslu, jums tikriausiai teks dirbti labai daug – statistika rodo, jog sėkmingi verslininkai pirmaisiais verslo metais dirba net po 16 valandų per parą. Statistika turi ir dar vieną nemalonią staigmeną – net 80 procentų naujai įsteigtų verslų bankrutuoja per pirmuosius 2 metus. Tai reiškia, kad pasiseka vos kas penktam. Tai taip pat reiškia, jog jūs turėtumėte nusiteikti ir paruošti save nesėkmėms. Jei manote, jog viskas eisis lyg per sviestą jau iš pirmojo bandymo, vėliau gali tekti labai smarkiai nusivilti.
Iš tiesų psichologija ir tai kaip jūs tvarkotės su lūkesčiais bei stresu yra viena svarbiausių verslo dalių, galinčių nulemti jo sėkmę. Labai svarbu surasti aukso viduriuką ir nebūti nei per daug optimistiškais, nei per daug pesimistiškais. Jei išlaikysite šaltą protą ir būsite realistiškas, jūsų verslo sėkmės šansai kaip mat padidės.
Kad ir kaip viskas skamba komplikuotai, bandyti tikrai verta. Net jei ir jums labai nepasiseks, jūsų įmonė bankrutuos jau po kelių mėnesių, jūs vis tiek turėsite sukaupę neįkainojamos patirties, kuri neabejotinai pravers ir tuo atveju, jei po nesėkmingo verslo teks grįžti atgal į darbo rinką ir būti tiesiog samdomu darbuotoju, kuris ateina į biurą aštuntą ir išvažiuoja namo penktą.