Kada verta parduoti mišką išsikirtimui?
Miškų kirtimai aktualūs daugeliui jų savininkų, kurie svarsto ar parduoti visą mišką, ar tik mišką iškirtimui. Geriausia apie viską sužinoti kaip įmanoma daugiau informacijos, kad būtų galima priimti teisingiausią ir naudingiausią sprendimą. Daugiau apie tai galima sužinoti miskupirkimas.lt/perkame-miska interneto svetainėje.
Dauguma miškų savininkų žino, kad mišką galima parduoti tiek visą, kas reiškia parduoti žemę ir medžius, kurie joje auga, tiek ir parduoti tik medžius. Jeigu pasirenkamas medžių pardavimas t.y. be žemės, tai miško supirkimo įmonė, pavyzdžiui, miskupirkimas.lt sumoka pinigus už iškertamus medžius. Įmonės darbuotojai ar samdomi darbininkai atvyksta į jūsų mišką ir su specialia miško technika iškerta medžius, kuriuos išsiveža.
Labai svarbu pagalvoti ar jums naudinga parduoti tik medžius išsikirtimui. Tam, kad galima būtų iškirsti mišką, reikia žinoti ar jį galima kirsti, nes kartais nutinka taip, kad savininkas nežino, jog jo miške yra paukščių lizdavietės dėl kurių negalima iškirsti medžių arba miškas ar jo dalis patenka į saugomų teritorijų zoną. Svarbu žinoti, kad skirtingose zonose esantys miškai gali turėti skirtingus reikalavimus, nes viskas priklauso ne tik nuo vietovės, bet ir nuo to, kokiai miškų grupei jis priklauso. Taip pat reikia žinoti, kad medelynams yra taikomi amžiaus apribojimai. Galima tik paminėti, jog mažiausiai reikalavimų yra keliama tuose miškuose, kurie priskiriami 4 grupės miškams. Savininkai dažnai nežino ne tik apie tai ar galima kirsti medžius, bet ir apie tai, kad privalo tinkamai pasirūpinti mišku ir nuolat jį prižiūrėti. Tokiais atvejais reikėtų pagalvoti ne apie medžių pardavimą iškirtimui, o apie viso miško pardavimą. Tinkamų pasiūlymų ar patarimų galite rasti apsilankę miskupirkimas.lt/perkame-miska.
Norint parduoti mišką iškirtimui reikia žinoti, kad visuomet reikia sužinoti galiojančius įstatymus, nes jie keičiasi. Interneto svetainėje miskupirkimas.lt galima sužinoti apie tai, ko reikia norint parduoti mišką iškirtimui. Pavyzdžiui, jeigu plotas neviršija 3 ha, tai pakanka gauti leidimą iš Valstybinės miškų tarnybos arba pateikti pranešimą apie numatomą kirsti mišką. Tais atvejais, kai plotas yra didesnis, tai reikės atlikti daugiau veiksmų, pavyzdžiui, parengti miškotvarkos projektą. Kaip matome reikia labai daug visko išmanyti, o ir įstatymai ar taisyklės miškų savininkams keičiasi, todėl visuomet prieš parduodant reikia išsiaiškinti dabar galiojančias normas, kad nepažeisti įstatymų. Tuomet bus viskas gerai.