Geras renginio vedėjas – šventės vizitinė kortelė
Tiek mažuose miestuose, tiek didmiesčiuose būna progų organizuoti renginius ir šventes. Geras renginiu organizavimas Kedainiai ar kitas miestas visada būna tuomet, kai yra geras renginio vedėjas. Turbūt ir Jums ne kartą teko patirti svetimos gėdos jausmą, kai įmonės ar asmeninę šventę (o dar blogiau – viešą miesto renginį) bando pravesti to nesugebantis vedėjas, kuris, kaip vėliau paaiškėja, net nėra vedėjas, o tiesiog kažkoks užsakovo pažįstamas. Tik puikus renginio vedėjas gali gerai išspręsti kilusius nesusipratimus, nuteikti raminančiai ir linksmai publiką, kai kas nors vyksta nesklandžiai (lyja lietus, vėluoja atlikėjai ar pan.), bei žinoma charizmatiškai pristatyti renginio dalis, sudominti žmones, leisti pasijusti atvykusius į tikrai neeilinį renginį. Ir visgi net patys renginių organizatoriai, nuolat tobulindami savo paslaugas, kelia klausimą – kas yra tas geras renginio vedėjas? Po ilgų sėkmingų darbo metų, patyrę renginių organizatoriai, scenos vilkai, taip pat žmonės, dirbantys viešajame sektoriuje, galėtų apibendrinti ir pasakyti gero renginio vedėjo charakteristiką. Ir geras jis bus visur – tiek Kėdainiuose, tiek Vilniuje. Koks jis arba ji?
Raiški kalba
Renginių vedėjo pagrindinė funkcija – komunikacija. Jis turi bendrauti su publika, pristatyti programą, sudominti, informuoti apie padėtį. Kalbama dildelei auditorijai, o vedėjas nėra pažįstamas ar draugas. Kartais, kai mūsų pažįstami kalba labai greitai, švepluodami, sumaldami žodžius, neištardami kažkurių skiemenų, mes juos sunkiai, bet vis tiek suprantame, nes gerai pažįstame, nutuokiame, ką norima pasakyti, žinome jų manieras. Be to, bendraujant akis į akį, kalbantysis reaguoja į pašnekovą, tikrina, ar jis suprato, jeigu reikia, pakartoja ir pan. Lektorius, besikreipiantis į publiką, turi būti tikras, jog jį supras iš karto, iš pirmo karto. Todėl jis turi kalbėti aiškia ir raiškia lietuvių kalba.
Humoro jausmas
Renginys bus įdomus, jeigu renginio vedėjas turės gerą humoro jausmą ir mokės jį panaudoti tinkamose vietose. Vien tik pokštavimas atrodys neskoningai, kaip ir iškaltų mintinai pokštų atpasakojimas. Geriausia, jeigu pokštai bus sakomi reaguojant į situaciją.
Konkretumas ir žodžio laisvė viename
Viena vertus, renginio vedėjas turi mokėti konkrečiai, nepliaukšti nesąmonių, negaišinti laiko ir pasakyti viską koncentruotai. Kita vertus, programoje būna tokių dalių, kai atlikėjai jungiasi savo aparatūrą ir pan. Tas pauzes ir turėtų užpildyti renginio vedėjas. Taigi, esant poreikiui, jis turi mokėti užkalbėti dantį, pasakyti daugiau informacijos, išlaikyti auditorijos dėmesį.