Apie alkoholinių gėrimų pardavimą
Kitaip bei bet kokie kiti gėrimai ar maisto produktai, alkoholiniai gerimai yra griežtai apriboti įvairių įstatymų. Įstatymai riboja tiek alkoholinių gėrimų gamybą, tiek pardavimą, tiek pirkimą, tiek vartojimą. Tai nėra naujas dalykas, nes alkoholį visada lydėjo tokie įstatymai, kurie keitėsi vienaip ar kitaip. Bene griežčiausias įstatymas, susijęs su alkoholiu, buvo Amerikoje vienu metu buvęs „sausas įstatymas“, draudęs visiškai visą alkoholį.
Sausas įstatymas
Galiojant šiam griežtam įstatymui Amerikoje, tam tikrose valstijose, tuo metu gimė ir kai kurie stiprieji gėrimai. Paradoksas, bet būtent tada, kai alkoholis išvis buvo draudžiamas, ėmė jo atsirasti daugiau. Paslapčia žmonės virdavo savą „samagoną“ ir iš jo gaudavosi nauji gėrimai. Taip atsirado ir viskis, dabar laikomas taip pat vienu prabangesnių ir rimtesnių alkoholinių gėrimų. Mes pasigardžiuodami sakome „Black Jack Daniels“ ir tikime šio gėrimo subtilumu, aukštu lygiu, tačiau tai tas pats, kas samagonas, tik kitomis sąlygomis. Bent jau tokia yra šio gėrimo kilmė. Kaip matome, sausas įstatymas nepasiteisino, nes jo metu net ir alkoholio rūšys naujos gimė.
Alkoholiniai gerimai ir religija
Kur kas labiau pasiteisina alkoholio draudimai, kai jis yra siejamas su religija. Taip yra musulmoniškuose, žydiškuose kraštuose, kur alkoholio arba išvis negalima, arba negalima tam tikromis dienomis, arba galima tik tam tikromis apeigomis. Beje, alkoholiniai gerimai plačiai naudojami religiniuose papročiuose, šventėse. Net ir krikščionybėje yra momentas, kada Kristaus kraujas pakeičiamas vynu.
Alkoholiniai gėrimai mūsų šalyje
Mūsų šalyje taip pat veikia aibė įstatymų, reguliuojančių alkoholio gamybą, pardavimą ir pirkimą. Didžioji dalis daugiausiai susiduria su tais įstatymais, kurie reguliuoja alkoholio pardavimą. Štai, tarkime, ne per seniausiai (gal prieš 10 metų) buvo uždrausta prekyba alkoholiu nuo 22 valandos. Tai iš pradžių sukėlė didelį žmonių pasipiktinimą, o kai kuriam smulkiajam verslui – ir jo žlugimą. Tačiau tokiu būdu yra siekiama išsaugoti visuomenės sveikatą. Dar seniau ėmė galioti įstatymas, draudžiantis gerti alkoholį viešoje vietoje. Dėl to gimė ir garsioji reperių daina „Bet aš vis tiek gersiu alų savo Vokiečių gatvėje“. Šis draudimas taip pat kėlė pasipiktinimą. Yra draudžiama pardavinėti jaunesniems nei 18 metų asmenims, draudžiama daug dalykų, susijusių su alkoholiu. Nors tie draudimai yra reikalingi siekiant apsaugoti tą visuomenės dalį, kuri turi blogų polinkių ar nekontroliuoja pati savęs, tačiau įstatymų laikytis tenka visiems.